Harmonia

Bu, çok ama çok uzak bir dönemin hikâyesi…
Dünya, büyük savaşın bedelini ağır ödemiştir. Zehirli atmosfer kül grisine bürünmüş, Dünya’da yaşamın sonu gelmiş ve su kaynakları yok olmaya başlamış. Altın Çağ’a kıyasla, Dünya nüfusu epey büyük bir oranda azalmış. İnsanlar, bu dünyada yaşayabilmek için bir olmuşlardır.

İşte bu zamanlarda, savaş öncesi bilimin meyvesi; duygulara sahip, “Firoit” adı verilen robotlardan birisi uyanır. Ancak, bu uyanan Firoit çabucak herhangi bir duyguya sahip olmadığını fark eder. Sağ eli yapay ciltle kaplı değildir ve mekanik parçaları görünür vaziyettedir, muhtemelen yapım aşaması yarım kalmış olmalıdır. Bu Firoit insanlara yakınlaşmak ister. Olmayan duygularını arama amacıyla, bu Firoit yıkıma uğramış olan bu dünyada yolculuğa çıkar. Bir gün, küçük ama sıcak kalpli bir köye gelir ve orada bir kız ona ev sahipliği yapar. Kız, onu bir insan sanar ve nazikçe onunla ilgilenir.

Firoit oğlan, bu kızla birlikte yaşayarak duyguların ne olduklarını öğrenmeye başlar.

Çeviri Durumu

Türkçe Yama v1.0 çıktı!

Not: Hazırlayacağımız yama, başlıca olarak Harmonia’nın Steam sürümüyle uyumlu olacaktır. Korsan sürümler için herhangi bir destek vermemekteyiz. Harmonia’yı şu adresten satın alabilirsiniz: https://store.steampowered.com/app/421660/Harmonia/

Kurulum Talimatları:

 • Kurulum sihirbazı açılınca Harmonia’nın yüklü olduğu klasörü seçmeniz istenecektir. Normal şartlarda bu konum kurulum sihirbazı tarafından otomatik olarak bulunacaktır. Steam oyunlarınızı Steam klasörü dışında bir yere kurmadıysanız burada bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.

Çeviride herhangi bir kusurumuz olduysa affola. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen Discord kanalımız üzerinden veya iletisim@bakayumeceviri.com adresine bildirin.

13 Responses to Harmonia

 1. murat dedi ki:

  sonunda görünce duygulandım ilk defa yeni görsel roman yayınladınız

  Liked by 1 kişi

 2. murat dedi ki:

  yani çıkarıcaksınız

  Liked by 1 kişi

  • Ecciel dedi ki:

   Evet, gizliden gizliye yürüttüğümüz bir projeydi. Umarız ki planetarian HD uyarlaması, Nergs ikilemesi ve Harmonia’yı bu yıl yayınlayacağız 🙂

   Beğen

   • mr.philp dedi ki:

    acaba daha ne kadar var yeni yamaların çıkmasına ?

    Beğen

   • Ecciel dedi ki:

    Maalesef birkaç ayları daha var ama Nergs ve Harmonia’yı da hayırlısıyla 2020 içinde çıkarmayı planlıyoruz. Bu yamaların gecikmesi benim sorumluluğum altındaydı üzülerek söylemek isterim ki ancak gerçek yaşamımdaki yoğunluktan dolayı pek ilerleme kat edemedim. Endişeniz olmasın ama, dediğim gibi bu yıl içerisinde çıkacak bu iki yama, sıkıştırabilirsek Planetarian’ın Steam’deki HD sürümüne de çevirimizi uyarlayabilmeyi umuyoruz.

    Beğen

 3. murat dedi ki:

  kralar ne zaman duyrulur çıkacağı

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Normalde çok önceden çıkarmamız gerekirdi ama yoğunluğumuz yüzünden yama henüz tamamlanmadı. Hayırlısıyla sene bitmeden, yetişmezse dahi önümüzdeki senenin başlarında kesinlikle.

   Beğen

 4. murat dedi ki:

  hocam çıkış tarihi belimi

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Tam olarak belli değil maalesef ancak tamamlamak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Bir aksilik çıkmazsa eğer, yıl sonuna kadar en azından Harmonia’yı çıkarmış olacağız.

   Beğen

 5. Meko dedi ki:

  Bu oyunu ben, yani 11 yaşındaki bir çocuk oynayabilir mi?

  Beğen

 6. Hasan dedi ki:

  “BGM kaydı bg04110 bulunamadı.
  BGM’yi oynamak için Gameexe.ini’de BGM’yi kaydetmeniz gerekir.” oynarken böyle bir hatayla karşılaştım. Hiçbir sorun yoktu oyunu kaydedip çıktım. Ardından geri gelip girdiğimde ara sıra böyle bir hata alıyorum. Anlamadım. Nasıl düzelteceğim?
  Yamayı silip tekrar mı kursam?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Maalesef bu hatayı almanız bizden kaynaklı; çevirimizi dosyalara yerleştirirken oyunun kodunu bozduğumuz birkaç yer olmuş ve gözümüzden kaçmış. Harmonia’nın testini hızlı hızlı aradan çıkarmıştık. En kısa vakitte bir güncelleme hazırlayıp yayımlamayı umuyoruz. Bu süre zarfında beklemenizi veya illa da devam etmek istiyorsanız çıkan hata kutucuklarını her seferinde kapatıp oyun ekranına tıklamanızı rica ediyoruz.

   Beğen

 7. Hasan dedi ki:

  Resim dosyası bulunamadı diye hata veriyor. Ne yapmam lazım?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s