Planetarian ~küçük bir gezegenin hülyası~ Deneme Sürümü

planetarianpic-4

“Gökevine neden gelmiyorsunuz? Ne olursa olsun her daim devam edecek olan sonsuzluğun göz alıcı parıltısına. Gökyüzündeki bütün yıldızlar sizleri bekliyor.”

Uzay kolonizasyon projesinin başarısızlığından bu yana 30 sene geçti. İnsanoğlunun soyu neredeyse tükendi. Dünya’da sonu gelmeyen ölümcül bir Yağmur yağıyor. “Hurdacı” adlı insanlar medeniyetin enkazlarını yağmalayarak geçinmeye çalışırlar. 

O Hurdacılardan biri enkazların en tehlikeli olanlarından birine — bir Lahit Şehrine yalnız girer. Bu ölü şehrin ortasında savaş öncesi bir gökevini keşfeder. Ve gökevine girişinde Hoşino Yumemi adlı arkadaş canlısı bir robot tarafından karşılanır. Hiç kuşkulanmadan Hurdacı’nın 30 seneden sonra gelen ilk müşterisi olduğunu düşünür. Ona hemen yıldızları göstermeye kalkar fakat gökevinin projektörü arızalıdır. Robotun konuşmalarından akıl sır erdiremeyen Hurdacı projektörü tamir etmeyi kabul eder…

[Steam’den alıntı]

Çeviri: %100
Düzenleme: %100
Test: %100

Grubumuzun kuruluşu şerefine ilk projemiz olarak Planetarian görsel romanını çevirdik.

Türkçe yama v1.0 çıktı!

Çevirimizin deneme sürümünü aşağıdaki linkten indirip deneyebilirsiniz:

https://mega.nz/#!epAQnBYb!U6mAXpKlsxy6z3-QH0KEuOn7R8qselU7adJW2l70RJE

Kurulum talimatları:

1-Deneme sürümünü kurduğunuz klasörde Türkçe harfler bulunmasın, aksi takdirde oyun hata verecektir.

2-Kurulumdan SONRA Sistem Yerel Ayarı’nızı Japonca yapın. Bunu kurulumdan önce yaparsanız, kurulum sihirbazı düzgün görüntülenmez, oluşturulan kurulum klasörü ve kısayol garip karakterler içerecektir.

3-Oyunun çözünürlük değiştirme seçeneği yok, ancak oyun ekranını tam ekran veya pencere modunda çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Alt + Enter kombinasyonunu kullanabilirsiniz.

4-Oyun sizden bir yazı tipi seçmenizi istediğinde MS Gothic [LB!] yazı tipini seçin. Aksi takdirde oyundaki yazılar düzgün görüntülenmeyecektir.

Hepsi bu kadar. İyi okumalar dileriz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s