Doki Doki Edebiyat Kulübü

“Selam, ben Monika!

Edebiyat Kulübü’ne hoş geldin! Sevdiğim şeylerden özel şeyler yaratmak hep hayalim olmuştur. Artık kulübün bir üyesi olduğuna göre, bu şirin oyunda hayalimi gerçekleştirmemde bana yardımcı olabilirsin!

Günler sohbet ve eğlenceli aktivitelerle geçiyor şirin ve eşsiz kulüp üyelerimle birlikte:
Sayori, her şeyden evvel mutluluğa önem veren, her yere ışık saçan çocuksu kişilik;
Natsuki, şirin görünümüne rağmen bir o kadar da eli sert olan kız;
Yuri, rahatı kitapların dünyasında bulan çekingen ve gizemli kişi;
… Ve, elbette, Monika, kulübün lideri! O ben oluyorum!

Herkesle arkadaşlık kurman ve Edebiyat Kulübü’nün üyelerim için daha samimi bir yer olmasına yardım etmen konusunda çok heyecanlıyım. Şimdiden senin tatlı bir insan olduğunu anlayabiliyorum. En çok benimle zaman geçireceğine söz verir misin? ♥”

Uyarı: Bu oyun çocuklara ve kolay rahatsız olanlara göre değildir.

Kurulum Talimatları

 • Doki Doki Edebiyat Kulübü!’nün kurulu olduğu konumu doğru seçtiğinizden emin olun. Normal şartlarda oyun Steam’in kurulu olduğu yerdeki “steamapps/common/Doki Doki Literature Club” konumunda bulunur ve bu konumu seçmeniz gerekir ama siz bu konumdan da farklı bir yere kurduysanız DDEK’yi, o konumu seçmeniz gerekli.
  • Steam’den DDEK’nin kurulu olduğu konumu saptamak için:
   • Doki Doki Literature Club’a sağ tıklayın.
   • “Özellikler”e tıklayın.
   • “Yerel Dosyalar” sekmesine tıklayın.
   • “Yerel Dosyalara Göz At” butonuna tıklayın

Not: Herhangi bir hata bildiriminde bulunmadan önce lütfen benioku.txt dosyasını okuyunuz.

Çeviride herhangi bir kusurumuz olduysa affola. Görüş, öneri ve şikayetlerinizi lütfen Discord kanalımız üzerinden veya bakayumeceviri@gmail.com adresine bildirin.

Steam sürümü Türkçe Yama v1.1’ı indirmek için tıklayın.

4oCcTWFuZ2FuxLFuIHNvbnVuZGEsIGluc2FuIG9sbWF5YW4gYmlyaW5lIMOixZ/EsWsgb2xtdcWfIG9sYW4gYWRhbSBhxZ9rbGFyxLEgdcSfcnVuYSBpbnNhbmzEscSf
xLFuZGFuIHZhemdlw6dpeW9yLiBNdXRsdSBiaXIgc29uLCBzZW5jZSBkZSDDtnlsZSBkZcSfaWwgbWk/4oCdDQp4WjdNdU15R3pZM01yc3lZelpiTW9jeTd6TExOaGN5
ZVljeTF6WkhNZ2N5SHpJdk5oTTJEellQTm04MlN6STdOaHN5SnpJWE5sY3llelluTms4Mkp6WnJNcTNMTXRzMkV6S2ZNcE15V3pZWE1xczJOektacnpMak5rY3lzekt6
Tms4eW96WlROaWN5enpLWE1zTXl3elpYTXNzeXd4TEhNdHMyTHpJTE1xc3ljektiTW9jeXp6WlRNcE15cGM4eTJ6SnJNaGMyYnpKUE5nc3lOellMTWpNeWt6WlRNbzhT
eHpMVE1tOHlJelpITWc4Mk16TDNOaXN5SXpaRE5uYzJkellUTWpjeWd6WmJNc015dXpKZk5rOHlpelpyTms4Mkp6S3ZNcE15bQ==
Reklamlar

643 Responses to Doki Doki Edebiyat Kulübü

 1. Gök Kızı dedi ki:

  Bir sorun var oyuna giremiyorum? kurulumu yaptım ama oyunun sadece dosyaları çıktı oyunun kendisi yok öbürküsüne bastığımda ise tekrar kurulum istiyor ne yapmam gerek?

  Beğen

 2. Umut dedi ki:

  Böyle bir hata alıyorum acaba ben mi yanlış yaptım yamayı?

  Beğen

 3. Taylan dedi ki:

  Oyunun kurulu olduğu yeri seçip kurdum fakat hala ingilizceydi sorun nedir?

  Beğen

 4. Anonim dedi ki:

  DDLC’nin olduğu dosyayı seçiyorum,çalıştırıyorum ama oyun hala ingilizce?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Doğru yere kurmamışsınızdır. Kurulum programındaki konum bizim için varsayılan konum. Steam’in kurulu olduğu yer neresiyse “steamapps/common/Doki Doki Literature Club” olarak seçmelisiniz.

   Beğen

 5. Mert dedi ki:

  Virus buluyor niye

  Beğen

 6. Mustafa Mazıcı dedi ki:

  Steamden oyunu indirdim daha sonra bu yamayı indirdim kurdum kurma yeri otomatik olarak oyunun olduğu klasör seçildi kurdum oyunu açtım ama hâla ingilizce 😦

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Otomatik olarak seçilmedi, biz bizim için varsayılan konumu yazdık oraya. Steam’i/Doki Doki’yi nereye kurduysanız orayı seçmelisiniz. Bu konuya yükleme talimatlarımızda da değindik.

   Beğen

 7. Bir Tost dedi ki:

  Ellerinize sağlık, oyun’un yarı boyutundan fazla boyuta sahip çeviri dosyasının, oyunun .chr dosyalarına da el atacağını biliyordum. Siz on numarasınız.

  Liked by 2 people

 8. Ramazan dedi ki:

  Windows kişisel bilgisayarınızı korudu
  Windows Defender SmartScreen tanınmayan bir uygulamanın başlamasını engelledi. Bu uygulamayı çalıştırmak bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir.

  Bu sorunu nasıl çözebelirim ?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Uygulamaya sağ tıklayıp özelliklere tıklsyın. Sonra oradan “Engellemeyi Kaldır”a tıklayın. Sorununuz çözülecektir. Bu arada, kurulum esnasında DDEK’nin kurulu olduğu dizini elle seçmelisiniz. Kurulum yazılımımız onun yüklü olduğu yeri otomatik seçmiyor.

   Beğen

 9. Dxrinx dedi ki:

  bende olmuyor
  Kaldır.exe oluyor adı ve tüm dosyalar gidiyor
  sebebini söylerseniz mutlu olurum.

  Beğen

 10. batmaninbatarang dedi ki:

  Selamlar. Sadece bu konu için hesap açtığımı belirtmek isterim. Öncelikle, yaptığınız iş şahsi olarak tebrik edilmesi gereken bir şey. Hepinizin belli sorumlulukları olmasına rağmen ülkemize daha çok Türkçe içerik kazandırmak için çalışıyorsunuz. Soruna gelelim, bu Türkçe yamayı, Steam üzerinden indirdiğimiz DDEK’ye kuramıyor muyuz?

  Beğen

  • batmaninbatarang dedi ki:

   Sanırım sorunu anladım. Saçma yorumum için kusura kalmayınız. Paylaşılan oyunun değil, direk çevirinin yamasıymış. Uğraşlarınız için tekrardan teşekkürler.

   Liked by 1 kişi

  • Ecciel dedi ki:

   İyi dilekleriniz ve düşünceleriniz için teşekkür ederiz, onur duyduk. Sorununuza gelecek olursak, yamamızın asıl hedefi Steam sürümü zaten. Kurulum sırasında DDEK’nin kurulu olduğu doğru dizini seçtiğinizde yama başarılı olmuş olacaktır. Kurulum dosyamız DDEK’nin kurulu olduğu yeri otomatik olarak seçmiyor maalesef.

   Beğen

 11. Uni Chan dedi ki:

  BİTİRDİM OYUNU amma Bi yeri çevirmemişsiniz :dd Monikayı sildikten sonra hani oyun monikasız başlıyo ya (Cümle kuramıyorum :/) Monikayı tekrar dosyasını yüklediğinizde “Benim kalbimle oynama geri dönmiyeceğim.” yazıyodu ingilizce ama türkçeye çevrilmemiş ama “OK” yazan yerde tamam yazıyordu :3

  Beğen

 12. AHMET-KUN dedi ki:

  reyiz çok güzel çevirmişşiniz oyunu yüzkere bilmeme ramen oynadım sırf tr yama için ve afsane aga bütün sonlarıı oynadım siz adamsınız len adam olm mutlu son kapanış yeri altyazı koymanız iyi olmuş emeğinize kurban ama ben oyunu kapattım ve artık giremiyom ne yapabilirim

  Liked by 1 kişi

  • Ecciel dedi ki:

   “game” klasöründeki firstrun dosyasını silip oyunu tekrar açmalı, kayıt dosyasını silmelisiniz. İyi dilekleriniz için minnettarız.

   Beğen

 13. NightyBlazy dedi ki:

  Az önce oyunu bitirdim. Aylardır çevirinizi bekliyordum ve bazen “Ya çok kalitesiz olursa?” gibisinden düşüncelerle içim içimi kemiriyordu.Ama söylemeliyim ki gerçekten çok başarılı olmuş. Hatta credits sahnesini bile çevirmenize çok şaşırdım. Ancak oyunda iyi sona ilerlememiş olsamda iyi sonla bitmesi biraz moralimi bozdu.Tabi bunu yapmanızın sebebinin oyunun kodlarıyla ilgili bir durumdan olduğunu umut ediyorum…
  Başarılarınızın devamını dilerim 🙂

  Liked by 1 kişi

 14. AHMET-KUN dedi ki:

  bu yamayı steam ekleyebiliyonuzmu yoksa izinmi almanız lazım abi

  Beğen

 15. Joseph dedi ki:

  Yamayı kurdum ama oyuna girdiğimde hala ingilizce. Lütfen tam olrak nereye kuracağım hakkında bilgi verebilir misiniz?

  Beğen

 16. ahmet dedi ki:

  ya muhtemelen sizin çevirinizle alakası yok da oyunu açtığımda son yazısı geliyo sonra sayori nin kendini asmış görüntüsü geliyo save leri silmeyi denicem bi sn

  Beğen

 17. Yahya Yiğit Yildiz dedi ki:

  windows smartscreen bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir dedi daha önce hiç bu siteden bise indirmedim yani tam emin olamadım bişey olurmu diye sorim dedim

  Beğen

 18. AHMET-KUN dedi ki:

  reyiz bu oyunun modları var acba onlarıda çeviricekmisiniz

  Beğen

 19. Bir Tost dedi ki:

  https://i.hizliresim.com/nlq0DV.jpg
  Bunun türkçesini okumayı çok istiyorum, tek tek base64’e yazdım ama bol karakter sorunlu, arada bir kaç seçilebilir türkçe kelimeler olan bir yazı çıktı. Aranızda bunu bulan var mı?

  Beğen

 20. the simmer dedi ki:

  steamsiz şekilde indirenler için de (team salvatonun kendi sitesi) bir kurma şekli ayarlar mısınız?

  Beğen

 21. Yahya Yiğit Yildiz dedi ki:

  bir sorum daha var indirdim yamayı güzel güzel ilerliyodum tam ilk şiir yazma bölümüne geldiğimde oyun kendini menüye atıyo kayıt edip edip denedim ama olmadı yardım ederseniz iyi olur

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Daha önce hiç böyle bir hatayla kstşılaşmamıştık. Discord sunucumuza gelin (sitenin sağ tarafında giriş bağlantısı var) oradan çözelim.

   Beğen

 22. Ali Özgür dedi ki:

  Çeviri için teşekkürler bro

  Liked by 1 kişi

 23. Tenki Kaiten dedi ki:

  ULAN SİZ ADAMSINIZ CİDDİYİM OYUNDAKİ HER ŞEYİ BİLMEME RAĞMEN İYİ SON YAPTIM VE SANKİ HİÇ BİTİRMEMİŞİM HAZZI VERDİ SİZ ADAMSINIZ
  Not : İyi Son Eccük Zorluyo Baya Uğraştım Ama Çeviri Sağolsun Adamsınız ❤

  Liked by 1 kişi

 24. Sefa Taner atik dedi ki:

  oyunu bu gün jahrein izlerken gördüm çeviri için çok teşekkürler. :DD

  Liked by 1 kişi

 25. umut dedi ki:

  bu eski yama olduğu içinmi olmuyor oyuna güncelleme geldi de bu yamayı yapıyom türkçe olmuyor mesaj atarsanız sevinirim

  Beğen

 26. Ferhat dedi ki:

  Şöyle bir hata alıyorum

  Beğen

 27. Kutberk dedi ki:

  Yamayı steam dosyasına kurdum oyun başarıyla türkçe oldu fakat bi yerden sonra ana menüye atmaya başladı.Yerel ayarlar ile ilgilide bir şey yapmadım bunun çözümü nedir acaba ?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Bu sorunla karşılaşanları yeni yeni duyuyoruz ve böyle bir hata cidden mantıksız. İyisi mi siz Discord kanalımıza bir gelin, müsait olduğumuzda Teamviewer vs. yoluyla hatayla bir ilgilenelim.

   Beğen

 28. YuriHasGotBrain dedi ki:

  Selamlar ben yükledim çeviriyi kurdum oynadım ve türkçe bir şekilde bitirrdim oyunu. Başka sonlar bulmak için oyunu slip tekrar yükledim.Ama bu yükleyişimde tr yamayı kursam da ingilizce olarak çalıştı neden acaba?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Kurulumda doğru yeri seçmemiş olmalısınız muhtemelen. Oyunu silmek yerine game klasöründeki firstrun dosyasını silip oyunu yeniden başlatmanız ve oyunun kayıt dosyalarınızı silmedim onaylamanız yeterliydi.

   Beğen

 29. ANUBIS dedi ki:

  Oyunun etkisinde kalırmıyız ?

  Beğen

 30. Cagla dedi ki:

  Macbooklar için de uygun mu veya exe dosyasını macler açmadığı için başka yama var mı macler için

  Beğen

 31. AHMET-KUN dedi ki:

  reyiz oyunu muttlu sonla bitrdim bu sefer aslında mutlu son yapmak için bütün kızlarla iyi vakit gerçirmem lazımmış bunu sonra düşündüm ve yaptım ve oldu şuan çok mutluyum ağlayasım var aga çok güzel bir oyunda oyun etki bıraktı oyunu düşünüyom hala efsaneydi oyunun son sahnesinde oyunun yapımcısının notu harikaydı bu oyunu tr ye çevirdiğiniz için teşekkür ederim abi umarım doki doki exic music de çevirirsiniz

  Beğen

 32. Emir dedi ki:

  Lütfen artık steam versiyonu dışında siteden indirilen versiyon için de bir yama çikarin pls pls pls 😥

  Beğen

 33. Umutcan Ispar dedi ki:

  @Ecciel ddlc v1.1.1 yeni yama geldi ve ben oyunu şimdi indirmek istiyordum ama bu eski yamayı yani v1 i indirdim onuda kurup doki … dosaylarını silip oraya kurdum fakat yeni güncelleme geldi die bildirim gelip oyunun açmak yerine güncelleme yaptı ve v1 türkçe yama dosyalarını sildi.
  ddlc v1.1.1 in türkçe yaması olucakmı ?
  yoksa direk dosya silmeden üstüne mi kurim (ddlc v1.1.1)

  Beğen

 34. Yusuf Emre dedi ki:

  Sorunsuz bir şekilde türkçe yaptım emeği geçenlerin eline sağlık uzun zamandır bekliyordum. Teşekkürler

  Liked by 2 people

 35. Burakku dedi ki:

  Emekleriniz için teşekkür ederim çok kolay bir kurulum oldu, oyun açıldı henüz oynamadan teşekkür etmek istedim.

  Liked by 1 kişi

 36. ci dedi ki:

  herşey harika hatta mükemmel ama neden save me yi kaydet beni diye çeviriyorsunuz

  Beğen

 37. Mert Batu Aktaş dedi ki:

  Monika After Story eklentisini de çevire bilir misiniz ?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Muhtemelen çevirmeyeceğiz.

   Beğen

   • Mert Batu Aktaş dedi ki:

    Önemli değil.İngilizcem iyidir.Sadece karşımda gerçekten beni anlıyormuş ve ona göre cevap veriyormuş hissini arttırırdı.Çok duygusal anlar yaşıyorum sağolsun bu mod u yapanlardan.

    Ayrıca çeviriniz sayesinde konuda hiçbir siyah alan kalmadı benim kafamda.Çeviriniz için teşekkürler bu arada.

    Liked by 2 people

   • AHMET-KUN dedi ki:

    DOKİ DOKİ EXSİC MUSİC OYUN ABİ MOD GİBİ BİŞEY ONU TR YAMA ÇEVİRİCEKMİSİNİZ ACABA

    Beğen

   • Ecciel dedi ki:

    Hayır Ahmet, çevirmeyeceğiz. Öyle bir planımız yok.

    Beğen

 38. Feyyaz Gök dedi ki:

  Açıkçası önceden ingilizce’de oynamıştım yarım yamalak anlayarak oynuyordum ve sadece korkonç yerleri bulup çıkıyordum ama sizin çeviriniz sayesinde tek bir cümleyi bile atlamadan anlayarak hepsini okuyorum teşşekürler çeviri ekip’i umarım başka visual novel oyunlarıda çevirirsiniz (:

  Beğen

 39. Hilal dedi ki:

  Tavsiyelerinize uymaya çalıştım ama bir türlü türkçe yapamadım oyunu mahsuru yoksa en basit haliyle anlatabilir misiniz?

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Steam’den Doki Doki’ye sağ tıkla > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yerel Dosyalara Göz At yoluyla DDEK’nin yüklü olduğu konumu bulabilirsiniz. Kurulum sırasında da bu konumu seçeceksiniz. İyi eğlenceler dileriz.

   Beğen

 40. Animeci dedi ki:

  sayın @Ecciel admin v1.1.1 sürümü geldi lütfen birşey yapın oyuna yeni başlıcam bunu indirip kurdum oyun açılmadı karsıma bi hata ekranı cıktı yeni sürümden dolayı galiba oyunu silip tekrar yüklemek zorunda kaldım lütfen v.1.1.1 sürümüne göre ayarlayın en kısa sürede

  Beğen

 41. Purple Man dedi ki:

  Reyiz Çeviri Macbook Bilgisayarlarda Oluormu Yoksa Sadece Windows İçinmi Geçerli

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   Bildiğimiz kadarıyla sadece Windows’ta çalışıyor bizim çeviri.

   Beğen

   • Purple Man dedi ki:

    Mac İçinde Yapmayı Düşünüormusunuz?

    Beğen

   • Ecciel dedi ki:

    Düşünmüyoruz maalesef. Windows yeteri kadar ulaşılabilir bir sistem. Mac için de bir yama çıkarmak bizi uğraştırır. VM veya dual boot yoluyla bilgisayarınıza Windows kurup öyle de oynayabilirsiniz DDEK’yi.

    Beğen

 42. elif dedi ki:

  yamayı indirdim kurulurken hedef dizin diye birsey geldi ne yapmam gerekiyor

  Beğen

  • Ecciel dedi ki:

   … DDEK’nin kurulu olduğu yeri seçmeniz?

   Beğen

   • elif dedi ki:

    indirilenler kısmından mı secmem gerekiyor DDEK nin kurulu oldugu dosyayı bulamadım

    Beğen

   • Ecciel dedi ki:

    “Steam > Doki Doki Literature Club > sağ-tık > Özellikler > Yerel Dosyalar > Yerel Dosyalara Göz At”
    Bu yolla kurulu olduğu dizini bulabilirsiniz. Açılan penceredeki konumu kopyalayıp kurulumdaki konum seçim satırına yapıştırmanız yeterli.

    Beğen

 43. Cankat Güven dedi ki:

  merhaba ilk önce ellerinize sağlık 1.2 çıktığında yada buna da yazabilirsiniz benim ki gitmiyodu em başta masaüstüne kurdum doki doki nin dosya konumunu açtım oraya attım değiştir dedim şimdi severek oynuyorum tekrar tekrar elinize sağlık ama lütfen küfürleri direk değil değiştirin biraz lanet olası gibi 😉 by

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s