Doki Doki Literature Club Plus! Türkçe Çeviri Duyurusu [DEVAM EDİLMEYE BAŞLANDI]

Önemli Duyuru: DDEK+ projemiz teknik yetersizliklerden ötürü uzun süredir askıdadır. Sorunlar çözülene kadar maalesef bu projeye devam edemiyoruz. Anlayışınız için teşekkür eder, bu proje üzerine biz herhangi bir güncelleme yayınlamadan ek bir soru sormamanızı rica ederiz. Dostlarımızdan birisi sayesinde bu sorunları büyük oranda aşıp yan hikâyeleri çevirmeye başladık. Takipte kalınız.

Selam dostlar!

Muhtemelen duymuş olacağınız üzere, birkaç gün önce Team Salvato DDEK için daha geliştirilmiş bir sürüm olan Doki Doki Literature Club Plus!’ı duyurdu. 6 yeni yan hikâye, oyuna gömülü ayrı bir müzik oynatıcı, 1080p çözünürlüğe yükseltilmiş görseller, daha önceden görülmemiş oyunda açılmaya hazır yeni görseller ve konsept çizimleri, 13’ü yeni toplamda 26 şarkı gibi yeni özelliklere sahip olan bu sürüm 30 Haziran’da satışa çıkıyor.

Bizler de boş durmayıp bu yeni sürüm için çalışma hazırlığına başlamaya karar verdik ve… bu sürüme gerçekleştireceğimiz çeviriyi çok yakın dostumuz Team Passionate ekibi ile yapmaya karar verdik!

Team Passionate ekibinin kurucusu cemsthetic’in bu konuda söyleyeceklerini de size aktarmak isteriz:

Merhabalar! Ben cemsthetic, Team Passionate’ın kurucusuyum. Team Passionate olarak biz Doki Doki Literature Club için modlar yapmak ve halihazırda olan modlar içinse Türkçe çeviri yapmak amaçlı kurulduk.

DDLC’nin bizim için yeri özeldir, bilirsiniz görsel roman yapmak kolay değildir ancak DDLC’nin kolay modlanabiliyor olması birçok insana kendi hikayelerini yazma ve az da olsa görsel roman yapmayı deneyimleme şansı tanıdı. Bu sayede içinde binlerce insanın bulunduğu bir mod topluluğu oluştu ve bu topluluktan sayısız güzel mod ve bir sürü yetenekli insan çıktı. Hatta DDLC modu yaparak tanınan ve şimdi kendi görsel romanlarını yapan ekipler mevcut, ayrıca bizim de bu ekipler gibi ileride kendimize has görsel roman projelerine girişme hedefimiz bulunmakta.

Ben, sevgili dostlarımız BakaYume ile daha Team Passionate’ı kurmadan önce tanıştım, kendileri DDLC de dahil belirli görsel romanlara başarılı Türkçe çeviriler yaptılar. BakaYume yöneticilerinden Ecciel dostum sağ olsun, benim tek başıma başlattığım ve her gün büyüyen Team Passionate oluşumuna ilk günden beri desteğini ve yardımını kesmedi. Hatta kendisi de uzun zamandır ekibimizin bir üyesi, bu nedenle de zaten ilk günden beri dost olan bu iki ekip zaman geçtikçe iyice birbirine yakınlaşmış oldu.

Ve şimdiyse bu iki ekip artık resmi olarak ortaklaşmış durumda! Ortaklığımızın ilk projesiyse DDLC+ çevirisi. BakaYume’ye onlarla beraber çalışma fırsatı verdikleri için teşekkür ediyor, aramızdaki ortaklığın temelli olmasını diliyorum.

Team Passionate’ta da bu konularda güncellemeler bulabilirsiniz. Güncellemelerden haberdar olmak için Discord sunucusuna katılabilir, Twitter hesabını ve Youtube kanalını takip edebilirsiniz!

30 Haziran’da DDLC Plus çıkar çıkmaz çalışmalara başlamayı planlıyoruz. Bu sürümde Ren’Py kullanılmayacağı, farklı bir oyun motoru kullanılacağı için dosyalara en erken ne zaman erişebiliriz, neleri değiştirebiliriz ve bu çalışmayı ne kadar süre içerisinde tamamlayabiliriz bilmiyoruz ancak gelişmeleri an be an sizlere aktarmaya çalışacağız. Takipte kalın!

About Ecciel

19 yaşında, yazılımcı olmayı hedefleyen, amatör bir anime, manga ve görsel roman çevirmeni.
Bu yazı Görsel Romanlar, Projelerimiz içinde yayınlandı ve , , , , , , , , , , , olarak etiketlendi. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

115 Responses to Doki Doki Literature Club Plus! Türkçe Çeviri Duyurusu [DEVAM EDİLMEYE BAŞLANDI]

 1. harinezumi dedi ki:

  kolay gelsin hocam. çeviri nasıl gidiyor?

  Beğen

 2. Anıl dedi ki:

  Kolay gelsin durum nedir hocam

  Beğen

 3. furkan dedi ki:

  1 yıl geçti bence bırakmışlardır

  Beğen

 4. ogi dedi ki:

  bir gelişme var mıacaba ?

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s